Dywany dla dzieci — festiwal kolorów i barw

Urządzenie pokoju dla najmłodszego członka rodziny to nie lada wyzwanie. Kiedy kupimy już wymarzone meble — przychodzi czas na dodatki. Wybieramy oświetlenie, zasłony, poduszki, fantazyjne ramki na zdjęcia oraz dywan. Ten ostatni jest dla dziecka szczególnie ważnym elementem wystroju — służy przede wszystkim do zabawy i chroni przed groźnymi upadkami. Dywany dla dzieci sprawiają, że wnętrza staje się klimatyczne i przytulne.

Z jakiego materiału?

Wybierając dywany dla dzieci, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wiek malucha. Ogółem, wyróżnia się kilka rodzajów dywanów, ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane:

  • bawełniane — nie uczulają, są więc idealne dla niemowląt,
  • poliestrowe — można je prać w pralce, świetnie nadają się dla dzieci w wieku 2-4 lat,
  • jedwabne — dywany z naturalnych włókien
  • dywany z mieszanek —  są połączeniem włókien naturalnych i sztucznych.

Krótkie czy długie włosie?

Dywany dla dzieci z długim włosiem są milsze w dotyku, jednak trudniejsze w czyszczeniu. Z reguły dla najmłodszych, polecane są zatem dywany z tzw. krótkim włosiem — są one w stanie przetrwać wielogodzinne zabawy, a plamy zmywa się na bieżąco — wodą z mydłem lub delikatnym środkiem piorącym. Przy wyborze, należy liczyć się z faktem, że zabrudzeń będzie mnóstwo — zaczynając od jedzenia, a kończąc na fantazyjnych wzorach namalowanych flamastrami.

Ładny i praktyczny

Jaki dywan wybrać, aby był zarówno atrakcyjny wizualnie, jak i praktyczny w codziennym użytkowaniu? Zakup dywanu do salonu czy sypialni jest sprawą prostą — dopasowujemy go do stylu mieszkania oraz innych dodatków. Dywany dla dzieci, muszą z kolei spełniać jedno najważniejsze kryterium — podobać się maluchowi. Aby zachwyt nad pięknymi wzorami, szedł w parze z wysoką jakością — warto postawić na naturalne włókna. Są one szczególnie polecane dla alergików.

Mała księżniczka, czy szalony rajdowiec?

Oryginalne wzornictwo w przypadku dywanów dla dzieci — nie zna granic. Maluch może mieć na podłodze praktycznie wszystko, o czym marzy — od toru wyścigowego, przez bohaterów ulubionych kreskówek, aż po kolorowe kształty tj. gwiazdki, motyle, serduszka czy księżyce.

Miękkie lądowanie, czyli dywan dla niemowlaka

Starsze dzieci, na dywanach układają klocki, maluchy z kolei — uczą się raczkować, a później stawiać pierwsze kroki. Miły w dotyku dywan zapobiega przykrym konsekwencjom upadków i zachęca do dalszych ćwiczeń. Jeżeli dodatkowo pobudza wyobraźnie i można na nim uciąć krótką drzemkę — dla niemowlaka wydaje się idealny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Why ask?