Czy każdy może mieć stronę internetową?

Wiele lat temu bardzo popularne stało się pisanie blogów. Internet dał ludziom możliwość realizowania swoich marzeń, a jest całe mnóstwo osób, które marzą właśnie o pisaniu. Łatwiej jest pisać bloga, niż napisać książkę od początku do końca i jeszcze później znaleźć wydawcę, któremu ona się spodoba i postanowi ją wydać. Pewnie, że byłoby wspaniale zobaczyć swoją książkę na półce w księgarni, ale bardzo szybko okazało się, że blog może być nawet ciekawszą opcją. Pisząc bloga dostajesz natychmiastową odpowiedź czytelnika, a przeczytać może każdy i to za darmo. Więc autor zadowolony, bo pisze, a i czytelnik nie może narzekać, jeśli trafi na zdolnego pisarza.
Jednak wszystko się zmienia, tak jak kiedyś modna była „nasza klasa” teraz zapomniana na rzecz „facebooka”, tak i blogerzy zaczęli ewoluować. Najpierw ich blog przyciągał coraz więcej czytelników, tworzyli społeczność, potem przekształcali bloga tak by móc na nim zarabiać. Więc albo tworzyli coś, co mogli sprzedawać i tutaj idealnie sprawdziły się blogi z rękodziełem, albo blogerzy pisanie e-booka, którego zaczęli sprzedawać – właściwie wystarczy mieć tylko odpowiednią wiedzę, albo otwierali sklepy internetowe.
Bez względu jednak na to, którą z powyższych dróg wybrali – lub znaleźli dla siebie jeszcze inne rozwiązanie – prędzej czy później zamieniali blogi na strony Internetowe.
Taka strona wygląda o wiele profesjonalniej niż blog, a jeśli chcą na czymś zarabiać to zależy im na tym, by w sieci mieć jak najlepszy wizerunek. Jeśli w tym celu trzeba zainwestować w stronę, grafika oraz informatyka to najczęściej okazuje się, że warto.

Sieć daje nam ogromne możliwości, wystarczy się rozejrzeć wokół siebie i poszukać takiego rozwiązania, które sprawi, że coś co lubimy stanie się naszą pracą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Why ask?