Jak kupować buty dla dzieci?

Sztywne czy miękkie? Sznurowane czy na rzep? A może wsuwane? Od tego, jakie będą pierwsze buty dla naszego dziecka, zależy bardzo wiele. Każda mama chce przecież, aby w przyszłości jej malec miał odpowiednią postawę i zdrowe stopy. Nie wystarczy pójść do sklepu, przymierzyć kilka par i kupić tę, która ładnie wygląda i dobrze leży na stopie. Buty – szczególnie pierwsze powinny spełnić wiele warunków. Tylko w takim wypadku nie zaburzą, a będą wspierały rozwój stóp.

Długość wkładki oraz jej kształt są bardzo ważne w doborze bucików dla najmłodszych. Maluch potrzebuje więcej przestrzeni w bucie. Należy zwrócić uwagę, aby zapewniona została możliwość poruszania palcami. Dlatego trzeba przymierzać, przymierzać i jeszcze raz przymierzać lub dobrać rozmiar tak jak opisuje dany producent jeśli kupujemy przez Internet. Gładko, bez oporów wsuwane na stopę obuwie, powinny stanowić nasz wybór. Oczywiście, warto też, żeby dziecko choć przez chwilę przebiegło się w wybranym modelu jeszcze w sklepie a zakupić można ten sam but przez internet bo jest o wiele taniej. Będzie to swojego rodzaju sprawdzian, czy model jest dobrze dobrany i prawidłowo nie krępuje zbytnio ruchów.

Czy to kapcie, adidasy, czy trapery, buty zdecydowanie muszą być przewiewne. Nadmierne pocenie, nie jest zdrowe dla małej nóżki. Dobrze byłoby wykazać trochę więcej wysiłku i poszukać butów z naturalnych tkanin albo ze skóry atestowanej z której produkuje się buty ortopedyczne Dawid. Materiały wyposażone w membrany odprowadzające na zewnątrz wilgoć, nie pozwalając jednocześnie dostać się jej do środka.

Mali ludzie rosną niezwykle szybko. Dlatego często nie zdążą nacieszyć się ubrankami, zbyt szybko staną się one za małe. Dlatego popularne jest kupowanie lekko znoszonych koszulek i spodenek. Na pytanie jednak, czy buty nowe, czy używane, odpowiedź niezmiennie brzmi: zawsze nowe. Nie zakładaj maluszkowi noszonych przez inne dziecko butów, nawet jeśli masz ich spory zapas w domu, lub znalazłaś niesamowicie atrakcyjną okazję na aukcji internetowej. Buty muszą być nieużywane. Wkładka dopasowuje się przecież do kształtu stopy pierwszego właściciela, a stopy każdego człowieka są inne. Nawet bardzo niewielkie odkształcenie wewnątrz buta, może w przyszłości sprawić, że nasz maluch zacznie stawiać stopy nie tak jak powinien. Może to skutkować wadami postawy w jego dorosłym życiu, a przecież każda matka pragnie, aby jej pociecha rozwijała się prawidłowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Why ask?