Międzynarodowy transport zwłok

Po otwarciu granic Unii Europejskiej dla wszystkich osób, które chcą wyjeżdżać i pracować za granicą doszło do takiej sytuacji, że cała rzesza Polaków wyjechała z kraju. Polacy obrali kierunki na zachód do Holandii, Francji, Belgii, Niemiec a przede wszystkim do Anglii gdzie wyemigrowało bardzo wiele osób a cześć z nich osadziła się już nawet na stałe na terenie Zjednoczone Królestwa. Byli i są oni w różnym wieku w związku, z czym i działania przez nich podejmowane są różne.

W większości jednak przypadków mieszkają oni w Anglii i tam pracują aczkolwiek nigdy nie zapomnieli o Polsce i w razie jakichkolwiek przypadków losowych czy też nawet śmierci rodzina musi wykonać odpowiednie działania, aby zrealizować sprowadzenie zwłok z Anglii do Polski i w naszym kraju pochować swojego bliskiego. Jak tego dokonać?

Zleć specjalistom

Sprawę zagranicznego sprowadzenia zwłok nie należy nigdy realizować samodzielnie. Zatem nie można przeprowadzić sytuacji, kiedy to krewni osoby zmarłej są w stanie własnym środkami, samochodami przewieźć jej zwłoki z Anglii do Polski. Tego nie można robić pod względem prawnym a także nie można realizować takich działań bez odpowiednich uprawnień. Transport zwłok mogą zrealizować jedynie wysoce wykwalifikowane firmy w tym zakresie. I to wtedy albo osobni usługodawcy realizujący tylko ten element pochówku lub też profesjonalne zakłady pogrzebowe, które są w stanie wykonać wszystkie usługi pogrzebowe włącznie z tą.

Profesjonalne usługi pogrzebowe

Koszty transportu zwłok do Polski

Niestety ze względu na odległość jednego kraju od drugiego, stopień zaawansowania trudności zlecenia i konieczność zaangażowania wielu osób takie działania nie są wcale proste. Niezbędne jest wykonanie dużej ilości pracy a co za tym idzie również i koszty nie są takie małe. Czasami nawet trudne do policzenia a ich wysokość tak naprawdę zależy jedynie od indywidualnej propozycji danego zakładu pogrzebowego lub firmy transportowej. Gdzie oczywiście dla rodziny im one mniejsze tym zdecydowanie lepiej pod każdym względem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Why ask?