Pianka neoprenowa a kitesurfing

Pianka neoprenowa stanowi podstawę wyposażenia kitesurfera. Pomaga chronić nasze ciało przed wychłodzeniem i zachować odpowiedni komfort termiczny. Pianki mają różne długości i grubości, dlatego przed zakupem musimy skoncentrować się na potrzebach, do których pianka ma być używana. Neopren jest bardzo wytrzymałym materiałem, którego elastyczność sprawia, że sprawdzi się w każdej sytuacji. Na ciepłe dni idealnie nadają się niezbyt grube pianki z krótkim rękawem i nogawkami. Z kolei na jesienne miesiące warto postawić na pianki z długim rękawem i nogawkami przykładowo o grubości 5/4 mm. Co oznacza ten zapis? Czasami wśród producentów spotykamy się z jedną wartością grubości (np. 3 mm), oznacza to, że neopren, z którego wykonana jest pianka jest jednej grubości. Możemy także spotkać się z dwiema lub większą ilością wartości (np. 5/4 mm), co oznacza, że w różnych fragmentach pianki neopren ma różną grubość. Często cieńszy neopren stosuje się w miejscach, które wykazują się większą ruchliwością, a grubszy w przypadku pleców, ud – miejscach o większej powierzchni. To wszystko ma na celu zapewnić nam wygodę w trakcie kitesurfingowania. 

Należy także pamiętać, że istnieje wiele różnych odmian neoprenu i niektóre rodzaje są cieplejsze i bardziej elastyczne od innych. Powinniśmy mieć to na uwadze, wybierając producenta pianki neoprenowej. Warto także zastanowić się, czy poszukujemy pianki o szytych czy klejonych szwach. Ma to wpływ na jej trwałość. W zależności od umiejscowienia suwaka, możemy spotkać się z piankami typu FrontZip i BackZip. Jak same nazwy wskazują, możemy kupić piankę z suwakiem z tyłu lub z przodu. To już zależy od naszego komfortu użytkowania i typu zapięcia, który bardziej nam odpowiada. 

Przeczytaj więcej informacji na stronie: https://safetykite.pl/wyjazdy-kitesurfingowe-szkolenia-ferteventure

Przy zakupie pianki musimy także pamiętać, że inny fason przypada piankom damskim i męskim, a także że producenci oferują pianki dedykowane dla dzieci i młodzieży. Powinniśmy kierować się naszym rozmiarem i proporcjami ciała, żeby uniknąć odstawania pianki w różnych miejscach. Dobrze dobrana pianka powinna dobrze przylegać do naszego ciała, być wygodna w użytkowaniu i nie pozbawiać naszego ciała zakresu ruchów.   

Najbardziej popularni producenci pianek neoprenowych to: O’Neill, ION, Billabong, Mystic, Rip Curl. Warto także zaopatrzyć się w odpowiednie środki dezynfekujące i pielęgnacyjne do czyszczenia pianek neoprenowych, które pozwolą nam utrzymać nasze pianki w lepszej kondycji, przykładowo odświeżacze firmy Mystic lub detergenty Nautix. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Why ask?