Jakie płytki sprawdzą się dobrze w salonie?

Osoby, które poszukują eleganckich płytek do domu, z pewnością mogą zwrócić uwagę na gres.

Obecnie płytki szkliwione doskonale sprawdzą się nie tylko w kuchni czy łazience, ale także w naszym salonie. Z pewnością dużą zaletą płytki gresowej jest jej wytrzymałość, dzięki czemu będziemy mogli na nich stawiać ciężkie meble czy też sprzęt AGD. Naturalnie jest to materiał odporny na ścieranie, o niskiej nasiąkliwości, dlatego wykorzystywany jest również często na zewnątrz, dodatkowo jest on odporny na plamy. Zatem z pewnością jest to materiał bardzo praktyczny do wykorzystania w naszych wnętrzach, obecnie także coraz częściej zobaczymy gres na ścianach w łazience czy też kuchni.

11

Gres to świetny materiał na nasze podłogi

Wybierając płytki do naszej łazienki, powinniśmy zwrócić uwagę, iż mamy do wyboru wiele rodzajów gresu, może być to gres porcelanowy, który będzie jednak wymagał odpowiedniego zaimpregnowania. Oczywiście będziemy wybierali gres ze względu na jego wygląd, bardziej praktyczny może okazać się gres szkliwiony, który jest nienasiąkliwy, jednak może być bardziej podatny na uszkodzenia fizyczne. Tego rodzaju płytka będzie posiadała połysk, gres może być także barwiony w masie, dzięki czemu świetnie sprawdzi się na naszych podłogach. Naturalnie możemy znaleźć także gresy techniczne, które sprawdzą się na schodach czy też na tarasie. Wielu producentów płytek oferuje płytki gresowe szkliwione, które będą imitowały przykładowo marmur czy też granit, w tym przypadku możemy wybrać płytki białe z charakterystycznym wzorem kamienia lub też w kolorach, mogą być to płytki zielone, czerwone, niebieskie.

Każdy dobierze wzór oraz kolorystykę odpowiednio do danego pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę, iż obecnie możemy wykorzystać nie tylko płytki kwadratowe, ale również prostokątne czy też podłużne. Coraz częściej widzimy w domach również płytki imitujące drewno, będzie to świetne połączenie, jeżeli w innej części mieszkania posiadamy ułożone deski drewniane. Z pewnością możemy znaleźć w sprzedaży różnorodne płytki imitujące różne rodzaje drzewa, mogą one posiadać różną długość, przykładowo 20 x 80 lub 20 x 120 cm. Naturalnie posiadają one dużą odporność na ścieranie, dlatego są płytki bardzo praktyczne. Poszukując tego rodzaju rozwiązania, warto zwrócić uwagę na płytki paradyz iceland, które naśladują drewno naturalne, z pewnością bardzo dobrze sprawdzają się w naszym salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Why ask?