Podstawowe informacje na temat testu psychologicznego do policji.

Testy psychologiczne są zmorą wielu ludzi, którzy marzą o karierze w policji. Nic dziwnego, w końcu pytania są skonstruowane tak, aby wyselekcjonować najlepszych kandydatów, zatem wiele osób nie zalicza właśnie tego etapu rekrutacji. Jeżeli jednak twierdzisz, że nikt i nic nie zniechęci Cię do spełnienia twojego największego marzenia musisz koniecznie przeczytać poniższy tekst. To właśnie tutaj znajdziesz wszelkie możliwe informacje, które niewątpliwie pomogą w zaliczeniu testów psychologicznych do policji.

 

Testy psychologiczne-co to dokładniej oznacza?

Zacznijmy może od dokładniejszego wyjaśnienia pojęcia. Testy psychologiczne, inaczej znane jako ,,MultiSelect” to nic innego jak testy, które przeprowadzane są przy każdej rekrutacji do policji w celu określenia kompetencji kandydatów do służby i eliminacji słabszych jednostek. Przeprowadza się je w każdym oddziale Komendy Wojewódzkiej. Składają  się z następujących części:

 

 • testu wypełnianego na komputerze
 • rozmowy z psychologiem

Warto wiedzieć, że każda z tych części pomimo zróżnicowanego przebiegu ma za zadanie zweryfikowanie takich cech jak:

 • stabilność emocjonalna
 • zdolności intelektualne
 • umiejętność funkcjonowania w społeczeństwie
 • zaangażowanie w pracę

Dodatkowo celem drugiej części, czyli rozmowy z psychologiem jest dokładniejsza weryfikacja testów psychologicznych i to właśnie często od jej przebiegu zależy to, czy zostaniemy zaproszeni do rozmowy kwalifikacyjnej.

Warunki zaliczenia testu

Aby móc zaliczyć testy psychologiczne musisz zdobyć minimum 50% wszystkich możliwych punktów do zdobycia. Należy jednak pamiętać, że w razie niepowodzenia możesz ponownie kandydować do policji po 12 miesiącach od momentu wykonania testu psychologicznego. Ważne jest także to, że nie musisz martwić się limitem prób, ponieważ możesz próbować nieograniczoną ilość razy.

O czym musisz jeszcze pamiętać?

 • Zestawy MulitSelect są tylko i wyłącznie własnością policji, zatem nie można zdobyć wcześniej gotowego testu
 • co pewien czas pojawiają się nowe wersje
 • opracowania dostępne w internecie należy traktować tylko i wyłącznie jako źródło naukowe
 • przykładowe testy psychologiczne do policji, można znaleźć w Internecie, dzięki czemu można przygotować się do pytań, które mogą paść.

  Podsumowanie

Przygotowanie się do testu psychologicznego do policji oraz jego zaliczenie nie musi być trudnym i niewykonalnym zadaniem. Wystarczy tylko przed przystąpieniem do testu  uzyskać kilka informacji na ten temat oraz zastosować się do nich a wszystko pójdzie jak po maśle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Why ask?