Specyfiki odchudzające od kuchni

Apteki oferują wiele farmakologicznych rozwiązań dla osób, które nie radzą sobie ze swoją wagą. Ale warto się dokładnie przyjrzeć, jak działają ich składniki i jak je komponować z dietą.

Warto przypomnieć, że zażywanie rozmaitych pastylek nie może zastąpić aktywnego trybu życia, uprawiania sportu, diety korzystnej dla zdrowia i unikania używek i fast foodów, pełnych niebezpiecznych składników. Ale z kolei na rynku „odchudzaczy” jest tłok i warto dobrze się rozejrzeć, zanim wybierzemy jakąś markę. 

Takie same, a jednak inne

Generalnie dzielimy tabletki na odchudzanie  na dwa rodzaje: pierwszy to preparaty, które nie dopuszczają do osadzania się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, drugi to takie, które spalają już osadzoną. Jednak w rzeczywistości często dany lek działa mniej lub bardziej na oba sposoby. Spowodowane jest to aktywnością CLA, który jest zawarty w większości tabletek, a który potrafi zarówno zmieniać tłuszcz w energię, a przez to likwidować tkankę tłuszczową, jak też blokować zwiększanie się jej warstwy.

belly-2473_1280(1)

Aby mały głód minął

Ważna funkcją „odchudzaczy” jest blokowanie uczucia głodu. Mają one gromadzić wodę i wypełniać żołądek, aby wysyłał on do mózgu sygnały nerwowe, że nie potrzeba więcej jedzenia. Dlatego też szybka utrata wagi jest często efektem utraty wody, a nie samej tkanki tłuszczowej. Dlatego też powinniśmy uważać, aby nie przerwać zbyt szybko.

apple-19309_1280

Tabletki na odchudzanie powinny być zażywane wg instrukcji. Kuracji nie można przedwcześnie przerywać, gdyż wówczas usuniemy z organizmu wiele wody, przez co nadmiernie go osłabimy, natomiast ubytek tkanki tłuszczowej będzie za mały. W efekcie po jakimś czasie wrócimy do poprzedniej wagi, gdyż organizm potrzebuje stałej obecności wody. Dlatego też należy wciąż przypominać, że tabletki to tylko środek wspomagający, a prawdziwe, trwałe rezultaty osiąga się przede wszystkim dzięki regularnemu uprawianiu sportu i dobrym nawykom żywieniowym, bo to z pożywienia organizm czerpie większość potrzebnych nam składników odżywczych i minerałów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Why ask?