Jak uzyskać darmową pożyczkę przez Internet

Bardzo dużo firm oferuje darmowe pożyczki przez Internet. Trzeba jednak pamiętać, że oferta ta skierowana jest tylko do odbiorców, którzy pierwszy raz chcą zaciągnąć taki kredyt. Jednak gdy, już kolejny raz będziemy starać się o pożyczkę, nie będzie ona już darmowa.

Instytucje pożyczkowe oferują darmowe pożyczki przez Internet, żeby zjednać sobie większą rzeszę klientów. Warunkuje to przede wszystkim łatwość w zaciągnięciu kredytu, bo można wniosek złożyć bez wychodzenia z domu. Natomiast brak prowizji i odsetek przy spłacie pierwszej pożyczki też znacznie zwiększa zainteresowanie wzięciem pożyczki. Pożyczkodawca udzielając takiej pożyczki nic nie zarabia. Jednak istnieją większe szanse, że dany klient wróci za jakiś czas z chęcią zaciągnięcia kolejnego długu.

dlugoterminowe-pozyczki

Każda firma oferująca darmowe pożyczki przez Internet posiada swoją procedurę składanie wniosków o kredyty online. W bardzo dużej części przypadków procedury te są maksymalnie uproszczone. Aplikacja o pożyczkę trwa około 15 minut. Natomiast odpowiednia decyzja o przyznaniu lub odmowie udzielenia kredytu wydawana jest już około po kilku minutach po zarejestrowaniu przez pożyczkodawcę opłaty rejestracyjnej.

Najważniejsze wymogi, aby otrzymać darmową pożyczkę online to:

– wiek – zazwyczaj jest to wiek od 18 do 65 lat;

– posiadanie obywatelstwa polskiego lub bardzo często wymogiem jest też przebywanie na terenie Polski;

– posiadanie konta bankowego, to z niego musimy dokonać opłaty rejestracyjnej czyli 1 grosza, dzięki temu pożyczkodawca może zweryfikować nasze dane;

– posiadanie adres e-mail –  na naszą skrzynkę e-mailową zostaną wysłane wszelkie informacje związane z kredytem oraz umowa zawarcia pożyczki;

– telefon komórkowy i podanie jego numeru, ze względu na to, że czasami firma pożyczkowa dzwoni do klientów, aby zweryfikować ich dane;

– pozytywna ocena zdolności kredytowej – mimo powszechnych opinii, że pożyczkę dostanie każdy, niekoniecznie tak jest. Pożyczkodawca sprawdza czy klient nie jest zadłużony w innej firmie pożyczkowej lub w banku.

Niektóre instytucje oferujące darmowe pożyczki przez Internet stosują dodatkowe zabezpieczenia. Klient może zostać poproszony na przykład o przesłanie skanu dowodu osobistego czy wyciągu bankowego za okres ostatnich trzech miesięcy.

Procedura pożyczki online obejmuje trzy etapy:

  1.  Rejestracja – klient musi wypełnić formularz rejestracyjny.
  2. Weryfikacja danych osobowych – zwykle jest to przelanie kwoty 1 grosza na konto pożyczkodawcy.
  3. Decyzja – po potwierdzeniu danych i sprawdzeniu zdolności kredytowej firma pożyczkowa wydaje nam decyzję czy zostanie nam udzielony kredyt czy nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Why ask?