W pośpiechu na lotnisko

Spiesząc się na wycieczkę za granicę, albo do pracy, na wyjazd służbowy, może się zdarzyć, że będziemy mieli mało czasu, za mało na to, aby w spokoju dotrzeć na lotnisko. Warto jednak postarać się, aby być tam znacznie wcześniej, niż na ostatnie pół godziny, aby móc dopełnić wymaganych formalności. Odprawa może trochę potrwać, zwłaszcza jeśli ma się bagaże, albo jest spora kolejka, a samolot musi odlecieć na czas.

Wielka sprawa, mało czasu

Wyjeżdżając w sprawach służbowych, za granicę, gdzie ma się odbywać dodatkowe szkolenie, albo prezentacja zalet firmy w której się pracuje, chce się wypaść przynajmniej dobrze, a jeśli samemu prowadzi się prelekcję, albo omawia swoją, własną prezentację, może się okazać, to niezwykle cenne dla zawodowej kariery.

16011505606_d99730ac1a_h

Za wszelką cenę

Wiele się teraz na świecie mówi o tak zwanym „wyścigu szczurów”, czyli osób pracujących w jednej firmie i mających na celu bycie lepszym od swoich konkurentów na podobnych stanowiskach, albo przynajmniej z jednego działu, którzy potencjalnie mogliby nas „wygryźć” z roboty. Ogólnie rzecz biorąc, duże firmy są nastawione na  zysk, a także na to, żeby móc :wycisnąć” ze swoich pracowników jak najwięcej. Tak się dzieje zwłaszcza na początku, jeśli sporo kapitału zainwestowano, aby móc jeszcze więcej zarabiać. Kiedy uda się osiągnąć zarządzającym pewien pułap zarobków, a raczej zysków, zamiast mądrze zarządzać kapitałem, a także stworzonym już zespołem, mogą oni wpaść w tak zwaną „gorączkę złota” i chcieć jeszcze więcej i więcej. I choć każda firma po to właśnie działa, aby zarabiać, czasem trzeba zrobić coś, co nazwać by można było „powrotem do wartości wyższych”.

line-taxi-705863_1280

Szybko na lotnisko

Osoby będące już bardzo spóźnionymi, muszą jak najprędzej wziąć taxi lotnisko Katowice żeby zdążyć na swój samolot. Być może okaże się on przepustką do dalszej kariery zawodowej, ale może też być kolejną pułapką w kwestii relacji rodzinnych. Może się okazać, że to w weekend jest prowadzone szkolenie, a nie można się z niego wykręcić, aby móc spędzić trochę czasu z własną rodziną, której przecież trzeba zapewnić jako, taki byt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Why ask?